HAMİLE YOGASI

Yoga Arts olarak Ankara Hamile Yogası eğitimlerimiz ile tüm hassasiyetlerinizin bilincinde olarak, hayatınızın bu en özel sürecini sağlıklı ve huzurlu geçirmenize destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Hamilelik bir kadının hayatında bedensel, hormonal ve ruhsal değişimlerin hızla yaşandığı çok özel bir süreçtir.

Hamileliğin 12. Haftasından sonra doktorunuzun da onayı ile başlayabileceğiniz hamile yogası; düzenli yapıldığı takdirde hem değişen vücut ağırlığınız ve denge merkeziniz nedeniyle oluşabilecek duruş bozukluklarınızın en aza indirgenmesine,  hem eğitimlerimiz içerisinde öğreneceğiniz özel nefes teknikleri ile bebeğe giden oksijen miktarının arttırılmasına, hem de bu kendinize ayırdığınız özel zaman diliminde bebeğinizle kurduğunuz bağın güçlenmesine büyük destek sağlayacaktır.

Hamile Yogası Yapmak Neler Sağlar?

  • Hamile yogası derslerinde uygulanan özel nefes çalışmaları ile bebeğe daha çok oksijen ulaşmasını sağlayacaktır.
  • Hamile yogası içerisinde asana dediğimiz hamileler için uygun olarak düzenlenmiş özel hareketler ile fiziksel kondisyonunuzu arttırır ve böylelikle fiziksel olarak yaşayacağınız sıkıntıları azaltmaya ve bedende gerçekleşebilecek hamileliğe dayalı duruş bozukluklarını en aza indirgemeye yarayacaktır.
  • Düzenli yapılan hamile yogası, sizi doğal ve kolay bir doğum için en uygun şekilde hazırlayacaktır.
  • Hamile yogası derslerinde öğretilen doğuma yönelik nefes egzersizleri daha kolay bir doğum gerçekleştirmeniz için destekleyici olacaktır.
  • Hamile yogası çalışmaları sırasında yalnızca kendiniz için ayırdığınız bu özel zaman dilimi bebeğinizle kurduğunuz bağın güçlenmesine büyük destek sağlayacaktır.
  • Düzenli yoga çalışmalarının hayatınıza katacağı denge ve huzur hissi hem daha rahat bir gebelik geçirmenizi hem de bebeğinizin daha huzurlu olmasını mümkün kılar.
  • Hamilelik döneminde yoga yapmanın süt üretimini arttırdığı araştırmalarca kanıtlanmıştır.Bu nedenle
  • Hamile yogası yapmak hem hamilelik boyunca dengeli kilo artışını destekleyecek hem de doğum sonrası toparlanma sürecinin hızlanmasını sağlayacaktır.
YogaArts Yoga ve Yaşam Studyosu
Uluslararası Yoga İttifakı