YİN YOGA

Ankara Yin Yoga
Yin Yoga

Yogaarts Ankara Yin Yoga dersleri; yin özellikteki asanaların (Yoga duruşları) içerisinde pasif bir şekilde (Kas gücü ile değil) durularak yapılan bir yoga türüdür. Pek çok fiziksel egzersiz bedenimizdeki yang (Kaslar gibi) etkilerken yin yoga bağ dokuyu (Fasya) hedef almaktadır.

Katılacağınız Yogaarts Ankara Yin Yoga derslerinin bedeniniz ve zihniniz üzerinde pek çok faydası vardır.

Pozların içerisinde kendi limitlerimize tam bir saygıyla kalmak ve yalnızca bedenimiz müsaade ederse biraz daha derinleşmeyi başarmak zihni dinginleştirir, bağ dokunun yıpranıp kısalmasının önüne geçer. Hareket yeteneğimizi geliştirir ve devamlılığını sağlar. Selülitlere karşı etkilidir. Aynı zamanda yin yoga asanalarında uzun süre kalmak meridyenleri uyarır (akupress – akupunktur noktalarının dizili olduğu enerji kanalları). Yin pozlarda uzun süre kalmak aynı zamanda duygusal blokajlar üzerinde de etkilli olduğu için gülmek ya da ağlamak gibi duygu boşalmaları yaşamak gayet normaldir.  Taşıdığı pasif özellik sayesinde sürekli koşturmaca halinde olan yaşantımızı dinginleştirerek kendimiz ile kaybettiğimiz bağı yeniden kurmamıza olanak sağlar.

Güncel ders programlarımıza ulaşmak için programlinkini, üyelik paketlerimizi incelemek için ücretler linkini ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi edinmek ve kayıt için bize 0(312)4679080 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider